Kategorie

Koszyk

  • Ilość pozycji: brak
  • Łączna cena: 0,00zł

Sklep Impall

Sklep Impall to kompleksowe podejście do kwestii produkcji odzieży, dodatków i materiałów tekstylnych. W ofercie znajdują się różnorodne maszyny szwalnicze oraz maszyny krawieckie, pozwalające zarówno na pracę w dużych zakładach jak i w warunkach domowych (Juki, Siruba), choć głównym celem naszej działalności pozostają przemysłowe maszyny do szycia, a wśród nich maszyny do wykrawania, szycia oraz obrębiania różnego typu materiałów.

W sprzedaży posiadamy urządzenia produkowane przez wiodących światowych producentów. Znajdują się wśród nich m.in. maszyny Brother, maszyny Jack i maszyny Siruba, jak również produkty takich firm jak Japsew czy też maszyna do szycia Juki.

Szczególnie ważnym profilem działalności naszej firmy są maszyny do szycia przemysłowe (zwłaszcza maszyny do szycia juki), dbamy o znakomite zaopatrzenie sklepu zarówno pod względem samych urządzeń, jak i innych elementów niezbędnych do pracy na dużą skalę, w tym części, akcesoriów, artykułów tekstylnych i dodatków.

Stanowisko do szycia. Jak komfortowo urządzić pracownię krawiecką? (26.9.2017)

maszyna do szyciaPrawidłowe zorganizowanie stanowiska pracy krawca (operatora maszyny do szycia) może wypłynąć pozytywnie na jego kondycję psychofizyczną, a jednocześnie poprawić efektywność podejmowanych działań. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę podczas aranżowania przestrzeni pracy w szwalniach oraz pracowniach krawieckich.

 

Odpowiednie zorganizowanie stanowiska pracy krawca może pomóc zminimalizować ryzyko pojawienia się typowych zagrożeń zawodowych. Pomijając możliwość powstania urazów mechanicznych, wśród których najczęściej występują: ukłucia, przeszycie palca i rany cięte, występować mogą również bóle ramion, pleców oraz rąk. Pojawiają się one w związku z jednolitym charakterem pracy w pozycji siedzącej lub stojącej.

 

 

W jaki sposób przeciwdziałać najbardziej typowym zagrożeniom zawodowym?

 

Przede wszystkim należy zadbać o właściwe zaprojektowanie stanowiska pracy. Pamiętać należy nie tylko o odpowiednim rozmieszczeniu poszczególnych mebli oraz urządzeń, ale również o elementach takich jak prawidłowe oświetlenie oraz wentylacja pomieszczenia. Nigdy nie zapominajmy, że krawiectwo jest stosunkowo ciężką pracą fizyczną, która w znacznym stopniu oparta jest na wykonywaniu czynności powtarzalnych, w sposób szczególny obciążających układ mięśniowo-szkieletowy.

 

Niezależnie od tego, czy wykorzystywać będziemy maszyny do szycia wyposażone w dedykowane stoły, czy też zdecydujemy się na to, by umieścić je na niezależnych blatach, powinniśmy zadbać o to, by wysokość stanowiska pracy była dostosowana do wzrostu krawca. Bardzo istotne jest zarówno właściwie dopasowanie wysokości stołu roboczego, jak również odpowiednio dobrane krzesło. Powinno być ono wyposażone w wyprofilowane siedzisko, najlepiej tapicerowane.

 

Dobrym rozwiązaniem okazują się zwłaszcza krzesła o siedzisku lekko pochylonym do przodu – swoją budową będzie wymuszały zachowanie prawidłowo wyprostowanej pozycji ciała. Linia kolan (ułożonych równolegle) powinna znajdować się nieco poniżej linii bioder. Najlepiej jeśli maszyna do szycia lub inne urządzenie szwalnicze znajduje się na wprost przed operatorem. Ważne, by wysokość na której znajduje się maszyna, nie wymuszała przybierania pochylonej pozycji ciała. Dzieje się tak w przypadku zbyt niskich blatów roboczych. Należy jednak unikać również zbyt wysokiego umieszczenia maszyny do szycia. Może to wywołać niewłaściwe uniesienie barków oraz odchylenie ramion. Prace manualne, związane z obsługą maszyny powinny odbywać się na wysokości łokcia i powyżej (do 100 mm). Taka wysokość zagwarantuje możliwie wysoką precyzję i jednocześnie nie będzie wywoływać poczucia dyskomfortu.