Kategorie

Koszyk

  • Ilość pozycji: brak
  • Łączna cena: 0,00zł

Sklep Impall

Sklep Impall to kompleksowe podejście do kwestii produkcji odzieży, dodatków i materiałów tekstylnych. W ofercie znajdują się różnorodne maszyny szwalnicze oraz maszyny krawieckie, pozwalające zarówno na pracę w dużych zakładach jak i w warunkach domowych (Juki, Siruba), choć głównym celem naszej działalności pozostają przemysłowe maszyny do szycia, a wśród nich maszyny do wykrawania, szycia oraz obrębiania różnego typu materiałów.

W sprzedaży posiadamy urządzenia produkowane przez wiodących światowych producentów. Znajdują się wśród nich m.in. maszyny Brother, maszyny Jack i maszyny Siruba, jak również produkty takich firm jak Japsew czy też maszyna do szycia Juki.

Szczególnie ważnym profilem działalności naszej firmy są maszyny do szycia przemysłowe (zwłaszcza maszyny do szycia juki), dbamy o znakomite zaopatrzenie sklepu zarówno pod względem samych urządzeń, jak i innych elementów niezbędnych do pracy na dużą skalę, w tym części, akcesoriów, artykułów tekstylnych i dodatków.

Maszyny do ciężkiego szycia (2.10.2017)

Krawiectwo ciężkie wymaga zastosowania specjalistycznych, odpowiednio wytrzymałych urządzeń szwalniczych. W przypadku wytwarzania odzieży wierzchniej oraz męskich garniturów stosowanie domowych maszyn do szycia z pewnością nie będzie dobrym rozwiązaniem. Urządzeniami zalecanymi są natomiast maszyny do ciężkiego szycia. W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić kilka bardziej popularnych modeli, które przystosowane są do wykonywania zadań krawieckich o największym stopniu trudności.

 

Czym jest krawiectwo ciężkie?

Krawiectwem ciężkim określa się wykonywanie okryć wierzchnich z podszewką. Przede wszystkim są to płaszcze, marynarki oraz garnitury męskie. Zazwyczaj wytwarzanie ubrań tego rodzaju okazuje się znacznie bardziej skomplikowane od tzw. krawiectwa lekkiego. Jest bardziej pracochłonne, wiąże się z koniecznością wykonania bardziej skomplikowanego wykroju oraz wymaga precyzyjnego zszycia większej ilości elementów. Oczywiście również rodzaj stosowanych materiałów, które charakteryzują się wyższą gramaturą, jest znacznie bardziej wymagający, zarówno dla krawca jak też dla wykorzystywanej maszyny do szycia.

 

Maszyny do szycia ciężkiego:

W ofercie sklepu Impall znajdują się liczne modele maszyn do szycia ciężkiego. Są to przede wszystkim typowe stębnówki, jak też bardziej specjalistyczne urządzenia, np. lamowarki.

 

STEBNÓWKA 1-IGŁOWA DO CIĘŻKIEGO SZYCIA

Model LU2810ESAL-7-SC922/CP180

maszyny do szycia

Ultraszybka stębnówka automatyczna przeznaczona do szycia materiałów ciężkich w tym skór oraz tapicerek. Model wyróżnia się wysoką prędkością szycia 3800 ściegów/min. Cecha ta okazuje się szczególnie istotna w przypadku szwalni przemysłowych, w których tempo pracy musi spełniać wyznaczone normy. Ponadto opisywana stębnówka Juki została wyposażona we wzmocniony silnik Servo, za sprawą którego maszyna może pracować nie tylko w sposób bardziej energooszczędny, ale również cichszy i wytwarzający mniejsze wibracje. Urządzenie posiada również liczne dodatkowe funkcje, które umożliwiają zwiększenie komfortu oraz wydajności pracy. Warto zwrócić uwagą przede wszystkim na automatyczne obcinanie nici, ryglowanie, podnoszenie stopki oraz pozycjonowanie igły.

 

STEBNÓWKA Z KROCZĄCĄ STOPKĄ DO CIĘŻIEGO SZYCIA

Model DU-1281-7-SC921/M51/CP18

stębnówka Juki

Kolejny model automatycznej stębnówki Juki zaprojektowanej z myślą o szyciu materiałów ciężkich. Charakterystyczne wydłużone ramię sprawia, że znacząco powiększona jest przestrzeń robocza. Dzięki temu maszyna doskonale sprawdza się w przypadku szycia elementów o wyjątkowo dużych rozmiarach. Prędkość szycia wynosi 2000 ściegów/min, co w większości sytuacji okazuje się prędkością optymalną (w warunkach przemysłowych). Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę to automatyczne odcinanie nici, pozycjonowanie igły, ryglowanie początkowe oraz końcowe.

 

LAMOWARKA Z PORTÓJNYM TRANSPORTEM TYPICAL

Model TW1-1245V

maszyna do szycia Juki

Stębnówka jednoigłowa charakteryzująca się możliwością wysokiego unoszenia stopki i igielnicy, a także posiadająca dużą powierzchnię roboczą. Maszyna przeznaczona głównie do lamowania, czyli do obszywania brzegów materiału paskiem innego materiału. Urządzenie zostało wyposażone w ruchomą płytę mocowania lamownika, którego praca może być zsynchronizowana ze stopką. Prędkość szycia wynosi 2000 ściegów/min, co jest wartością w pełni odpowiadającą warunkom pracy przemysłowej. Zastosowany potrójny transport (igła, ząbki i stopka) ułatwia przesuwanie ciężkich materiałów.